„Zlatí komunysti…“

20. 08. 2019 13:14:11
Povzdech,který dílem vážně, dílem ze srandy, slýchám poslední dobou čím dál víc. Pohybuju se totiž většinou mezi těmi "spodními deseti miliony", v hospodách těch nižších cenových kategorií a většinou i mezi těmi dříve narozenými.

Tedy mezi těmi, kteří většinu svého aktivního života prožili za éry budování socialismu, s výhledem, že se jednou dožijeme toho nejzářivějšího cíle - komunismu!

Kdy všichni budou mít „všechno“ a bude k tomu stačit jenom to, že budou pravidelně „chodit do práce“ a tam dělat „to, co je potřeba“. A budou se „angažovat“ a přikyvovat, ale hlavně, nebudou moc remcat, abychom měli na tu práci klid, i když taková občasná „konstruktivní kritika“ také byla potřeba, protože kdo nedělá chyby, že ano. Ty je potřeba napravit a příště se jich vyvarovat a k tomu tady byla ta neomylná strana a vláda. I když - chyby se sice někdy stanou, ale kdo nejde s námi, jde proti nám a na to si dejte setsakra BACHA!

No, pak se to sice trochu vymklo a komunismus nebyl nejenže na dohled, ale furt se nám nějak vzdaloval a i ten socialismus a jeho plánovaná ekonomika měl svoje „mouchy“, kdy tu chybělo to a tu zase ono. Ale přežít se v tom dalo a, mezi námi pamětníky, dalo se v tom žít i docela slušně a relativně spokojeně a radostně. Stačilo neposlouchat zprávy, z novin číst poslední jednu, nebo dvě stránky a najít si pár přátel, koníčky, mít dvě až tři děti a na politiku se prostě vys...,dnes už tedy raději, o politiku se raději moc nestarat.

Ovšem nic netrvá věčně, ukázalo se, že plánované hospodářství nejenže nespěje k vytouženému komunismu, ale, rušičky-nerušičky, (pro ty mladší – rušičky rušily TV a rozhlasový signál ze SVOBODNÉHO západu) viděli jsme, že to jde i jinak a lépe. Kdysi zaostalí Rakušáci a Taloši, kteří k nám jezdili na dovolenou, nebo jenom tak „na skok“ (a to doslova, protože naše holky byly vyhlášené), si tady žili jako prasata v obilí, video stálo jako starší barák a lidi, díky podstatně větší informovanosti, dohlédli najednou mnohem dál, než kousek za dráty ze Sv. Kopečka v Mikulově. No a pak už bylo všeobecně známo, že ty dráty na hranici tu nejsou proti „agentům z wolstrýtu“,(kteří si tady mohli přijet bez nějakých větších problémů v Mercedesech, hlavně když přivezli devizy), ale proti nespokojencům, kteří si prostě řekli, že žít tady je už z nějakých důvodů nebaví a chtěli z ohrady ven. Jakože - „na svobodu!“

Když „Régán“ uzbrojil „Gorbyho“, kterého znal nejen „celej Dlabačov“ ale i prostí venkované mimo hlavní město a ten viděl, že už to tak dál nejde a válku si nechtěl vzít na triko, tak to prostě položil, svým přátelům z ostbloku dal poslední pusu na rozloučenou a řekl, „soudruzi, každý za své a odvčilšku - éto vaše děělo“. No a dederóni začali v Praze odstavovat svoje Mercedesy, kterým se tam tehdy ale říkalo Trabant, Poláci měli svého Walesu a u nás jsme měli svého Martina Šmída a číše přetekla a „bylo toho dost“ a všichni, tedy – skoro všichni – vyšli do ulic a hrdinně zvonili klíčema tak dlouho, až si ti starší komanči řekli, že to nemají zapotřebí, nevděk světem vládne a když jim ta chymraď na náměstí není dostatečně vděčná, tak ať si to tedy zkusí, jak s nima za chvíli ti kapitalisti, pěkně po bolševicku, zatočí. A ti mladší a chytřejší si raději připravili ty správné zákony a stali se těmi kapitalisty. No a my, na těch náměstích, jsme se zaradovali, že kromě toho Martina, nikdo další nezahynul a že to všechno proběhlo s takovou noblesou a grácií, a že nám celý svět tleská a jaký je ten Havel myslitel, Komárek revolucionář, Klaus génius a Dýnsbííír fešák a „jak nejsme jako oni“ ! A pak jsme se rozešli do svých obýváků, sedli do svých sedaček, k obývákovým „stěnám“ přes celou zeď, nalili si vizoura, červenou svíčku nebo slivovicu, pustili SVOBODNOU televizi a radovali se, jak je najednou na světě krásně. A těšili se na nové jaro, nové video, barevnou televizi, tričko Adidas a kecky Puma, na nové staré auto a dovolenou v Itálii. Také samozřejmě na tu vytouženou SVOBODU, DEMOKRACII a svět bez CENZŮŮRY. No a dál už to většina z vás zná i z vlastní zkušenosti.

Takže – proč tady sakra, po třiceti letech, najednou slyšíme ty hlasy, které vzývají „zlaté socialistické časy“ a ti, před třiceti lety neoblíbení a někdy i nenávidění, komanči nám najednou rozhodují o vládě? PROČ??!!

Samozřejmě, že ti chytří, vzdělaní a vždy „v obraze“, mají jasno! Stačí si pustit SVOBODNOU (?!) televizi, poslechnot si ty vzdělané politology, přečíst ty správné časopisy, servry, nebo blogy od těch správných blogerů. Situace je přece naprosto jasná – můžou za to zase „KOMUNYSTI“ a pak ještě „hloupí voliči“ a Putin!

No, příště se pokusím nastínit, jak to vidím já, z pohledu těch spodních, (nebo horních?), deseti milionů. Z pohledu člověka nevzdělaného, který nebyl nikdy v žádné straně i když aktivně se účastnícího té „jakožerevoluce“ a pamětníka těch starých, ale i těch nových pořádků.

Autor: Jiří Jurčák | úterý 20.8.2019 13:14 | karma článku: 28.48 | přečteno: 1163x

Další články blogera

Jiří Jurčák

Karel Gott mit uns. Díky Karle

Vím, že současná Gottomania už možná leze krkem i jeho skalním fanouškům a mistr načal pouť k dalšímu kulatému výročí, ale po zhlédnutí včerejšího pořadu na ČT, Karel je Gott a po přečtení některých komentářů či blogů mi to nedá.

21.7.2019 v 16:23 | Karma článku: 28.36 | Přečteno: 1099 | Diskuse

Jiří Jurčák

Kdo není na Faceboke, bude vystaven smrtelnému riziku

Možná si myslíte, že sranduju. Ale není tomu tak. Ani já jsem nevěřil svým uším, jak uvažují někteří dnešní „počítačoví experti“ či konstruktéři nových technologií.

21.7.2019 v 12:38 | Karma článku: 43.02 | Přečteno: 7721 | Diskuse

Jiří Jurčák

Eutanazie by mohla pomoci nám, ale i zdravotnictví a důchodové reformě

Jsou věci, o kterých se prý nežertuje. Ale smrt je součástí našeho života, ať se nám to líbí, nebo ne, tak proč se na ni nepodívat trochu s nadhledem. Je to takový jediný opravdu pevný bod na zemi a jediná naše životní jistota.

1.7.2019 v 13:35 | Karma článku: 17.12 | Přečteno: 579 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

František Skopal

Zkázonosné zanedbávání povinností v den sváteční!

Abychom pozemsky přežili, musíme si šest dní v týdnu plnit své mnohé pozemské povinnosti, ať už v práci nebo doma. Abychom duchovně přežili, musíme si v den sváteční plnit své základní duchovní povinnosti.

23.9.2019 v 15:09 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 30 | Diskuse

Jakub Moravčík

Nenávist správná a potřebná aneb stop nenávistofobii!

Určitě si všichni všimli, že za posledních několik let se ve společenském prostoru etablovalo obviňování z nenávisti a že ta tzv. nenávist se v jakémkoliv případě hodnotí výhradně a pouze negativně. Odpovídá to ale pravdě?

23.9.2019 v 11:45 | Karma článku: 14.24 | Přečteno: 338 | Diskuse

Petr Macháček

Projev Grety … před sedmdesáti lety

Soudruzi a soudružky, jsem Greta, vaše nová představitelka zelené politiky. A Greta znamená, že plán ochrany ovzduší se bude plnit nejméně na 120 procent!

23.9.2019 v 10:35 | Karma článku: 37.76 | Přečteno: 1245 | Diskuse

Zdeňka Ortová

Když se vám klíště zakousne rovnou tam

Klíšťata netrpí studem a vlezou vám kamkoli. Mají na lidech nejraději teplá, tenká a vlhká místa. Snadno se k nim přisají a udělají si tam pelíšek.

22.9.2019 v 15:50 | Karma článku: 37.13 | Přečteno: 5579 | Diskuse

Michal Pohanka

Hledá se osvícený alfasamec pro účely reprodukce a eugeniky

Často od žen slýchávám, nebo čtu, jak je ta nadvláda mužů nefér a hrozná, ale tady se musím většiny chlápků zastat. My za to nemůžeme, to všechno hrstka alfasamců!

22.9.2019 v 10:57 | Karma článku: 23.29 | Přečteno: 1194 | Diskuse
Počet článků 39 Celková karma 33.29 Průměrná čtenost 1512

Píšu co si myslím a myslím si co chcu.

Najdete na iDNES.cz